Szőregi Rózsaünnep - Program

Program: Szőregi Rózsaünnep

2017. június 23. péntek

16:00
A Magyar- és a Szerb utcai óvodások műsora
Helyszín: Rózsák tere
16:30
Rózsatündérek, Csipkerózsa hercegnők és Rózsahercegek műsora
Helyszín: Rózsák tere
17:00
Rózsacsodák
Válogatás a Somogyi Könyvtár gyűjteményéből

A kiállítást megnyitja: Palánkainé Sebők Zsuzsanna könyvtárigazgató

Helyszín: Szőregi Könyvtár
17:30
150 éves a postai szolgálat Szőregen
Kiállításmegnyitó
Helyszín: Művelődési Ház
17:45
200 lábdobbantás
A szőregi Kossuthos diákok és a Szeged Néptáncegyüttes közös produkciója
Helyszín: Rózsák tere
18.00
Rózsaünnepi megnyitó

Ünnepi beszédet mond dr. Botka László, Szeged Megyei Jogú Város polgármestere, a Szőregi Rózsaünnep fővédnöke

Helyszín: Rózsák tere
18:20
Az Év Dísznövénykertésze Díj átadása
Helyszín: Rózsák tere
18:30
III. Rózsafutam – a szegedi autós felvonulás
Fő támogató: Ha fólia, akkor én

A Rózsafutam indulói az idei évben részvételükkel és önkéntes jótékonysági nevezési díjukkal a Karitáció Alapítvány Bohócdoktorainak segítenek.

Helyszín: Rózsák tere – Széchenyi tér
18:45
Amadeus Klarinétzenekar előadása
Helyszín: Rózsák tere
19:00
Dzsungel könyve
Pillanatok a szőregi iskola alsós tanulóinak előadásában
Helyszín: Rózsák tere
20:00
„Virágos Szőregért” díjátadó
Helyszín: Rózsák tere
20:30
Zene-tánc-ének
A szőregi iskola öregdiákjainak előadásában
Helyszín: Rózsák tere
22:00
Utcabál az Útközband zenekarral
Helyszín: Rózsák tere

2017. június 24. szombat

09:00
Rózsa kispályás ifjúsági futballkupa
Helyszín: Szőregi Sportpálya
09:30
Etka jóga bemutató
Helyszín: Rózsák tere
10:00
Karolina Iskola bemutatkozása
Helyszín: Rózsák tere
10:00
Rózsás mesék, mesés rózsák

„Rózsás mesék, mesés rózsák” című kiállítás megnyitója

Megnyitja: Pataki Ferenc Prima-díjas festőművész

Helyszín: Kossuth Lajos Általános Iskola
10:00
Tanyasi Rózsaparty

11.00 Üllési Fonó Néptáncegyüttes műsora
12.00-13.30 Ebéd (térítés ellenében vadpörkölt fogyasztható)
13.30-15.00 Desszert Együttes

A rendezvényt megtiszteli a Nemzet Színésze, Bodrogi Gyula
Egész nap quad, trambulin, pónilovas hintó várja az érdeklődőket.

Helyszín: Vadásztanya Erdei Iskola
11:00
Grimm-busz Színház gyermekműsora
Helyszín: Rózsák tere
12:00
Táncbemutató

A Művelődési Ház rocky klubjának, balett csoportjának, a Royal Balettiskolának, valamint Petőcz Petra Kitti és Török Levente a TánCentrum versenytáncosainak bemutatója

Helyszín: Rózsák tere
12:30
Népdalkörök fellépése

Közreműködnek: Dankó Pista Nótakórus, Hóvirág Népdalkör, Földeáki Citerazenekar és Pávakör, Őszirózsa Népdalkör, Szőregi Sárgarózsa Népdalkör

Helyszín: Rózsák tere
14:00
Néptánccsoportok fellépése

Közreműködnek: Bánát Szerb Néptáncegyüttes és zenekaruk (Deszk), Hatetudnád Néptánccsoport, Szőregi Rezegők Néptánccsoport, Tiszaszigeti Kikerics Néptánccsoport — zenél a Kender zenekar, Újszentiváni Hagyományőrzők Köre, Zornica bolgár néptáncegyüttes

Helyszín: Rózsák tere
15:00
Rózsa kispályás felnőtt futballkupa
Helyszín: Szőregi Sportpálya
16:00
Menyasszonyiruha bemutató és rózsacsokor árverés
az Aphrodite Mennyasszonyiruha Szalon kollekciójából

Közreműködik az Újszegedi Kamarazenekar Baráti Köre

Menyasszonyi rózsacsokor árverés a szőregi Kossuth Lajos Általános diákjai javára.

Helyszín: Alexandriai Szent Katalin Római Katolikus Templom
17:30
Rózsaünnepi felvonulás
Helyszín: Szőreg főutcái
19:00
Rajkó Zenekar
Helyszín: Rózsák tere
20:30
Bangó Margit Kossuth-díjas magyarcigány előadóművész műsora
Helyszín: Rózsák tere
22:30
Retro 2000 Party Száraz Ferenccel
Helyszín: Rózsák tere

2017. június 25. vasárnap

09:00
Szentmise felajánlás a Rózsatermesztőkért
Helyszín: Alexandriai Szent Katalin Római Katolikus Templom
10:00
III. Futórózsa családi futófesztivál
Helyszín: Rózsák tere
10:00
Táncbemutató

Szoknya-nadrág tánccsoport, Vagány Nagyik tánccsoport és Faces tánccsoport bemutatkozása Klárafalváról

Helyszín: Rózsák tere
10:30
Creatív Dance Club táncklub bemutatója
Helyszín: Rózsák tere
11:00
Csiga Duó koncertje
Helyszín: Rózsák tere
11:30
Futóverseny eredményhirdetése
Helyszín: Rózsák tere

Kiállítások, látogatható helyszínek

150 éves a postai szolgálat Szőregen
Helyszín: Művelődési Ház
A rózsatő termesztés eszközei
Helyszín: Szőregi Faluház
Apátsági domb
Helyszín: Apátság domb
Az én mesevilágom!
dr. Magyarossy József és Bárkányi Tibor kiállítása
Helyszín: Művelődési Ház
Filmvetítések

A „Marostótól Szőregig”, a „Rózsatermesztés” és a „XVII. Szőregi Rózsaünnep” című filmek vetítése folyamatosan

Helyszín: Kossuth Lajos Általános Iskola
Hungarikum udvar
Helyszín: Kossuth Lajos Általános Iskola
Id. Kanalas István szőregi fafaragó művész kiállítása
Helyszín: Művelődési Ház
Kézműves vásár és kézműves foglalkozások
Helyszín: Művelődési Ház
Kisboldogasszony Szerb Ortodox Templom
Helyszín: Kisboldogasszony Szerb Ortodox Templom
Mackókiállítás – rózsás élőképek
Helyszín: Művelődési Ház
Mesevilág – rózsa kiállítás és rózsafajták bemutatója
Helyszín: Művelődési Ház
Minden, ami rózsa
Kiállítás a Rózsahölgyek Rendjének gyűjteményéből
Helyszín: Művelődési Ház
Rózsa-, dísznövény- és gyümölcsfa vásár
Helyszín: Virágsziget, Szőregi Virág-Díísznövény ÁFÉSZ
Rózsacsodák
Válogatás a Somogyi Könyvtár gyűjteményéből
Helyszín: Szőregi Könyvtár
Rózsafajták bemutatója
Helyszín: Művelődési Ház
Rózsaföldek látogatása

Látogatható rózsaföldek: AgriRose Kft, Bata András Faiskolája, Hegedűs Gyümölcs- és Díszfaiskola, Márk Rózsakert

Helyszín: Szőreg környéki rózsaföldek
Rózsák
Apró Tibor fotókiállítása
Helyszín: Művelődési Ház
Szőregi Örömmel Öltögetők kiállítása
Helyszín: Művelődési Ház
Vasúttörténeti Emlékhelyek

Interaktív vasúti foglalkozások kicsiknek és nagyoknak az állomási váróteremben és a bakterházban.

Látogatható: szombaton 10.00-19.00, vasárnap 10.00-15.00 óra között.

Helyszín: Vasútállomás
A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!

Információ: Tömörkény István Művelődési ház | Szőreg, Magyar u. 14. | Telefon: +36-62-317 –881